Boys Basketball

Date Opponent Location Time/Result
22 Nov Lincoln Black River Falls High School – HS Sam Young Gym 3:00 PM
25 Nov Neillsville Black River Falls High School 7:30 PM
2 Dec Tomah Tomah HS 7:30 PM
5 Dec La Crescent La Crescent High School 7:30 PM
9 Dec West Salem West Salem High School 7:30 PM
12 Dec Wisconsin Dells Black River Falls High School 7:30 PM
15 Dec Onalaska Black River Falls High School 7:30 PM
18 Dec G-E-T Gale-Ettrick-Trempealeau High School 7:30 PM
22 Dec Royall Black River Falls High School 7:30 PM
3 Jan Thorp Thorp High School 6:30 PM
6 Jan Westby Area High School Black River Falls High School 7:30 PM
9 Jan Viroqua Viroqua High School 7:30 PM
12 Jan Durand Durand High School 7:30 PM
15 Jan Luther Luther High School 7:30 PM
24 Jan West Salem La Crosse Center School 5:00 PM
27 Jan Arcadia Arcadia High School 7:30 PM
3 Feb Sparta Black River Falls High School 7:30 PM
5 Feb G-E-T Black River Falls High School 7:30 PM
10 Feb Westby Area High School Westby High School 7:30 PM
13 Feb Viroqua Black River Falls High School 7:30 PM
16 Feb Melrose-Mindoro Black River Falls High School 7:30 PM
19 Feb Luther Black River Falls High School 7:30 PM
26 Feb Arcadia Black River Falls High School 7:30 PM

Girls Basketball

Date Opponent Location Time/Result
14 Nov Central La Crosse Central High School 4:30 PM
18 Nov Eleva-Strum Eleva-Strum Central High School 7:30 PM
20 Nov Blair-Taylor Blair-Taylor High School 7:30 PM
25 Nov Tomah Tomah HS 7:30 PM
2 Dec West Salem Black River Falls High School 7:30 PM
4 Dec Loyal Black River Falls High School 7:30 PM
9 Dec Sparta Black River Falls High School 7:30 PM
11 Dec G-E-T Black River Falls High School 7:30 PM
16 Dec Westby Area High School Black River Falls High School 7:30 PM
19 Dec Viroqua Viroqua High School 7:30 PM
22 Dec Central Central High School 7:30 PM
6 Jan Neillsville Neillsville HIgh School 7:30 PM
8 Jan Luther Black River Falls High School 7:30 PM
13 Jan Arcadia Black River Falls High School 7:30 PM
15 Jan Holmen Black River Falls High School – HS Sam Young Gym 7:30 PM
24 Jan West Salem La Crosse Center School 3:30 PM
30 Jan G-E-T Gale-Ettrick-Trempealeau High School 6:00 PM
3 Feb Westby Westby High School 7:30 PM
6 Feb Viroqua Black River Falls High School 7:30 PM
10 Feb Onalaska Black River Falls High School – HS Sam Young Gym 7:30 PM
12 Feb Luther Luther High School 7:30 PM
17 Feb Mauston Black River Falls High School 7:30 PM
20 Feb Arcadia Arcadia High School 7:30 PM

Girls Hockey

Date Opponent Location Time/Result
25 Nov Viroqua Viroqua Community Arena 7:30 PM
28 Nov Viroqua, New Richmond, Waupaca, Beloit Memorial, Rhinelander Milt Lunda Arena 11:30 AM
29 Nov Viroqua, New Richmond, Waupaca, Beloit Memorial, Rhinelander Milt Lunda Arena 8:00 AM
2 Dec Baraboo Reedsburg Area Community Arena 7:00 PM
5 Dec Siren/Webster Milt Lunda Arena 7:00 PM
9 Dec Eau Claire North Milt Lunda Arena 7:00 PM
16 Dec Viroqua Milt Lunda Arena 7:30 PM
18 Dec Onalaska Milt Lunda Arena 7:00 PM
23 Dec Wisconsin Rapids Lincoln Milt Lunda Arena 7:00 PM
2 Jan Beloit Memorial Janesville 3:30 PM
6 Jan Chippewa Falls Menomonie – Dunn County Ice Arena 7:00 PM
8 Jan Baraboo Milt Lunda Arena 7:30 PM
10 Jan Hudson Hudson Sports & Civic Center 3:00 PM
16 Jan Medford Area Simek Recreational Center 7:00 PM
20 Jan Eau Claire North Hobbs Ice Arena, Eac Claire 7:00 PM
24 Jan Grantsburg/Webster/Siren/Luck/Frederic Lodge Center Arena-Siren WI 3:00 PM
27 Jan Chippewa Falls Milt Lunda Arena 7:00 PM
31 Jan Middleton Madison Ice Arena 3:30 PM
3 Feb Marshfield Milt Lunda Arena 7:00 PM
5 Feb Onalaska Omni Center 6:00 PM
7 Feb River Falls Wildcat Center 5:30 PM
10 Feb New Richmond New Richmond Sports Center 7:00 PM
12 Feb Medford Area Milt Lunda Arena 7:30 PM
13 Feb Cedarburg Milt Lunda Arena 7:00 PM

Boys Hockey

Date Opponent Location Time/Result
25 Nov La Crosse Aquinas Black River Falls High School 2-5 L
28 Nov Marshfield Tomah Mose Lamb Rink 5-4 W
29 Nov Tomah Tomah Mose Lamb Rink 4-5 L
2 Dec La Crescent Black River Falls High School 2-7 L
4 Dec Logan Flamers Green Island Ice Arena – La Crosse 2-1 W
6 Dec Grafton Milt Lunda Arena 2-3 L
9 Dec Viroqua Viroqua High School 2-3 L
13 Dec Chippewa Falls Chippewa Falls Ice Arena 1-12 L
16 Dec West Salem West Salem Community Ice Arena 2-8 L
20 Dec Siren/Webster Milt Lunda Arena 3-4 L
2 Jan Amery Milt Lunda Arena 8-0 W
6 Jan La Crescent La Crescent 0-6 L
8 Jan La Crosse Aquinas Omni Center 2-5 L
10 Jan Ashland Ashland, WI 7-3 W
13 Jan Tomah Black River Falls High School 7:30 PM
15 Jan Viroqua Black River Falls High School 7:30 PM
20 Jan West Salem Black River Falls High School 7:30 PM
22 Jan Central Milt Lunda Arena 7:30 PM
29 Jan Eau Claire North Milt Lunda Arena 7:00 PM
31 Jan Wausau East Marathon Park Ice Arena 2:00 PM
2 Feb Onalaska Milt Lunda Arena 7:30 PM
6 Feb Pacelli Ice Hawk Arena 7:00 PM
13 Feb Amery Amery Ice Arena 7:00 PM

Wrestling

Date Opponent Location Time/Result
6 Dec Adams-Friendship, Auburndale.., Cashton, Durand, Nekoosa, Whitehall, Abbotsford, Portage, Stratford Black River Falls High School 10:15 AM
16 Dec Independence Black River Falls High School – HS West Gym 7:00 PM
18 Dec Viroqua Black River Falls High School 6:30 PM
27 Dec Eau Claire Memorial, Stanley-Boyd, Abbotsford, Madison East, Medford Area, Tomahawk, Superior, Maple Grove UWEC TBD
8 Jan Arcadia Arcadia High School 6:30 PM
10 Jan Neillsville Neillsville HIgh School 9:30 AM
10 Jan Nekoosa, Neillsville, Abbotsford, Manawa, Wausau East Neillsville HIgh School 9:30 AM
15 Jan Westby Area High School Westby High School 6:30 PM
17 Jan Barron, Central, Ladysmith, Rice Lake, Abbotsford, Hayward Community Schools, Clear Lake, Cumberland Ladysmith High School 9:30 AM
22 Jan G.E.T/MM Black River Falls High School – HS West Gym 6:30 PM
24 Jan Adams-Friendship, Blair-Taylor, Eau Claire North, Holmen, Sparta, Neillsville, Reedsburg, Lancaster, Mauston, Weston Sparta Meadowview MS 9:30 AM
29 Jan West Salem-Bangor West Salem High School 6:30 PM
30 Jan Tri-County, Eau Claire Regis Black River Falls High School 5:30 PM
5 Feb Royall Royall High School 7:00 PM
7 Feb Westby Area High School, Arcadia, Viroqua, West Salem-Bangor, G.E.T/MM Gale-Ettrick-Trempealeau High School 10:00 AM
Print Friendly, PDF & Email